Детальніше: Віктор ГоловненкоВіктор Дмитрович Головненко народився в 1950 році в с. Варварівка Кре-
мінського району. Закінчив восьмирічну школу в рідному селі, а потім Рубіжанську середню школу. Навчався у Луганському аграрному інституті і здобув спеціальність агронома.
У 1980 р. його було обрано на посаду голови Варварівської сільської ради.
Роботи Віктора Дмитровича брали участь в обласних та районних виставках декоративно-прикладного мистецтва Кремінщини.

Детальніше: Віктор Головненко

 

Детальніше: Геннадій ЛітвінГеннадій Петрович Літвін народився 15 березня 1964 р. в м. Кремінній, закінчив десятирічку. Завжди, скільки себе пам’ятає, його сповнювало бажання передати красу живої рослини, квітки через малюнок, різьблення. Але справжнє задоволення відчув від роботи лише тоді, коли опанував метал – почав займатися художньою ковкою.

Детальніше: Геннадій ЛітвінДетальніше: Геннадій Літвін

 

Детальніше: Тетяна МалаховаТетяна Романівна Малахова народилася в м. Новодружеськ Луганської області. Любов’ю до народного мистецтва нагородили її рідний батько та хрещена мати - народні умільці.
Роботи Малахової брали участь в районних і обласних виставках робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва, були відзначені грошовими преміями.
В 2007 році роботи Тетяни Романівни брали участь у виставках декоративно-прикладного мистецтва, були нагороджені грамотами районного відділу культури і туризму.

Детальніше: Тетяна Малахова

 

Детальніше: Лариса ГарькаваЛариса Олексіївна Гарькава народилася 12 жовтня 1965 року в місті Рубіжне. Після загальної школи отримала медичну освіту, працювала за фахом.
У родині вишивкою займалася бабуся, яка передала свій досвід онуці.
Перші картини були на релігійні теми.
Лариса Олексіївна брала участь у міських, районних та обласних виставках декоративно-прикладного мистецтва. У 2007 році брала участь у Всеукраїнській акції «Рушник Національної Єдності» ,вишивала цей рушник разом з іншими майстрами.

Детальніше: Лариса ГарькаваДетальніше: Лариса Гарькава

 

Детальніше: Ганна ІванніковаГанна Петрівна Іваннікова народилася у 1956 році в селі Золотарі Волго-
градської області. У 1972 році закінчила середню школу і вступила до Луганського культурно-освітнього училища, яке успішно закінчила.
Сьогодні вона проживає у селі Кудряшівка Кремінського району.
. В СБК веде гурток «Глиняна іграшка». Роботи цього гуртка виставлялися на обласних та районних виставках декоративно-прикладного мистецтва.

Детальніше: Ганна Іваннікова

 

Детальніше: Раїса ЧоботарьоваРаїса Денисівна Чоботарьова народилася в сім’ї вчителя української мови і літератури в селі Бондарівка Марківського району.
Понад 15 років майстриня створює свої оригінальні вироби – килими на основі художньої аплікації стилем «гофре».
Раїса Денисівна – учасниця багатьох районних виставок декоративно-прикладного мистецтва, неодноразово брала участь в обласних конкурсах, нагороджена почесними грамотами.

Детальніше: Раїса Чоботарьова

 

Детальніше: Надія ЖуравльоваНадія Михайлівна Журавльова народилася 3 січня 1975 року в селі Митниця Рівненської області. Закінчила Прикарпатський університет ім. В. Стефаника. Працює вчителем української мови і літератури в Кремінській ЗОШ №2.
Надія Михайлівна – учасниця багатьох районних та обласних виставок декоративно-прикладного мистецтва.
Нагороджена почесною грамотою як майстер декоративно-прикладного мистецтва за активну участь у Всеукраїнському огляді народної творчості; дипломом І ступеня за активну участь у Всеукраїнській виставці виробів
декоративно-прикладного мистецтва.

Детальніше: Надія Журавльова

 

Детальніше: Людмила ПетуховаЛюдмила Іванівна Пєтухова народилася в с.Великий Карабчеєв Хмельницької області.
До Кремінського району її привіз чоловік. Працювала дояркою, нянею в дитячому садку, листоношею.
Любов до вишивки прищепила їй сусідка – Антоніна Тихонівна Мороз. Вишивка виховала в Людмилі Іванівні терпіння, майстерність, розвинула художній смак.
Людмила Іванівна народний майстер Луганщини, брала участь в районних, обласних виставках декоративно-прикладного мистецтва, а також в обласному фестивалі українського фольклору та етнографії «Червона калина». Нагороджувалася дипломами І ступеня обласного Центру народного мистецтва.

Детальніше: Людмила Петухова

 

Детальніше: Надія ВовкНадія Максимівна Вовк народилася в м. Насвітевічі (нині м.Лисичанськ). У м. Кремінна переїхала в 1978 році. 15 років пропрацювала на шахті «Кремінна».
Надія Максимівна – народна майстриня Луганщини, активна учасниця
районних і обласних виставок. Її роботи були відзначені дипломами і грамотами районної держадміністрації, обласного управління культури і мистецтв. За участь у ІІ Всеукраїнському огляді народної творчості була нагороджена дипломом І ступеня. Надія Вовк є лауреатом двох обласних фестивалів сімейної творчості «Родинні скарби Луганщини».

Детальніше: Надія Вовк

 

Детальніше: Марія ЛазарчукМарія Іванівна Лазарчук уродженка с.Полонне Володимирського району Рівненської області. Вишивати почала з дитинства. З кожним роком любов до вишивки все зростала. У творчості з’явилися нові техніки та образи. Своє вміння передала доньці.
В с. Новокраснянку переїхала у 1990 році.
У 2005 році була влаштована персональна виставка робіт Марії Іванівни, присвячена 300-річчю села Новокраснянка. Роботи Марії Іванівни на районних і обласних виставках відзначались грошовими преміями, грамотами
районного відділу культури і туризму.

Детальніше: Марія Лазарчук

 

Детальніше: Любов Вірченко(1942-2005)
Любов Яківна Вірченко народилася 8 вересня 1942 року у хуторі Піщаному, що на Кремінщині. Освіта – 4 класи, вірші почала писати з 1994 року. А вишивала все своє життя: рушники, одяг, картини. Її вишиванки завжди квітнуть трояндами, маками, колосками пшениці.А поезії наслідують народні пісенні традиції.
Любов Яківна - народний майстер Луганщини.
Те, що складала вона у думках, у вишиванках, на папері, - не можна назвати одним словом, бо це – яскравий сплав музики, поезії, рукоділля, сивої давнини і сьогодення.
Детальніше: Любов ВірченкоДетальніше: Любов Вірченко